whatsapp android blaue hacken é possivel rastrear um celular pelo facebook iphone da dinleme iphone spy spiare posizione gps android

 

Офіційний Веб-сайт Пузняковецької сільської ради

Переглянути далі...

  

Підписання угоди про транскордонне співробітництво

Читати далі...

Історія та легенди наших сіл

Читати далі...

П О В І Д О М Л Е Н Н Я

 У відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», регламенту роботи  Пузняковецької сільської ради  сьомого скликання, Пузняковецька сільська рада повідомляє про завершення подання проектів рішень, які виносяться на розгляд чергового пленарного засідання   чотирнадцятої    сесії сьомого скликання, яке відбудеться  29 жовтня  2018  року. Початок  засідання  в  14  годин за київським  часом в приміщенні сільської ради.

1.Про затвердження  Програми економічного і соціального розвитку   сіл Пузняковецької сільської ради  на 2019  рік .

Суб»єкт подання  проекту рішення  - виконавчий комітет сільської ради

2. Про  затвердження   Програми благоустрою  Пузняковецької сільської  ради на 2019  рік

Суб»єкт подання  проекту рішення  - виконавчий комітет сільської ради

3. Про затвердження   Програми  соціального захисту населення Пузняковецької територіальної громади  на 2019 рік.

Суб»єкт подання  проекту рішення  - виконавчий комітет сільської ради

4. Про  затвердження Програми  проведення культурно-освітніх заходів та розвитку фізичної культури і спорту на території Пузняковецької сільської ради  на 2019 рік.

Суб»єкт подання  проекту рішення  - виконавчий комітет сільської ради

5. Про затвердження Програми розроблення та оновлення містобудівної документації  на території Пузняковецької сільської ради  на 2019 рік.

Суб»єкт подання  проекту рішення  - виконавчий комітет сільської ради

6. Про затвердження Положення про преміювання  працівників Пузняковецької сільської ради на 2019 рік.

Суб»єкт подання  проекту рішення  - виконавчий комітет сільської ради

7. Про внесення змін до рішення сільської ради від 07.12.2017 року № 139 «Про Пузняковецький сільський бюджет на 2018 рік» ( зі змінами від 16 квітня, 15  червня, 17 вересня  2018 року).

Суб»єкт подання  проекту рішення  - виконавчий комітет сільської ради                               

16. Різне  

Засідання  постійних комісій планується провести  22.10.2018 року для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які виносяться на чергове  засідання  чотирнадцятої  сесії сільської ради сьомого скликання.

 

  ПРОЕКТИ   РІШЕНЬ,

що  розглядатимуться   на  постійних комісіях ради  та  черговому   пленарному   засіданні  чотирнадцятої   сесії сьомого скликання, яке відбудеться  29 жовтня    2018 року.

                                                                

ПУЗНЯКОВЕЦЬКА  СІЛЬСЬКА РАДА

МУКАЧІВСЬКИЙ РАЙОН    ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ

                      Чотирнадцята  сесія  сьомого   скликання

                                         ПРОЕКТ     РІШЕННЯ

Від 29   жовтня   2018 року  №  ________

                                                                                                                                                  

село Пузняківці

Про затвердження Програми

економічного і  соціального розвиткусіл

Пузняковецької сільської ради  на 2019  рік

Відповідно підпункту 22 пункту «1» статті 26 Закону України

«Про місцеве самоврядування в Україні», законів України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», Державної стратегії регіонального розвитку на періоддо 2020 року, затвердженої постановою Кабінету міністрів України № 385 від 06.08.2014 р.,  розглянувши пропозиції депутатів сільської ради, Пузняковецька  сільська  рада ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити Програму економічного і  соціального розвиткусіл Пузняковецької сільської ради  на 2019 рік (додається).
 2. Оприлюднити дане рішення у встановлені законом строки на офіційному сайті сільської ради.
 3. Контроль виконання даного рішення покласти на постійну комісію Пузняковецької сільської ради з питань соціально- економічного, культурного  розвитку та  місцевого бюджету ( Перевузник М.І.).

 

 

Сільський голова О.В.Хохол

ПРОГРАМА

ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

ПУЗНЯКОВЕЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ НА 2019 РІК

Програма економічного і соціального розвитку Пузняковецької сільської ради на 2019 рік (далі – Програма) розроблена з метою аналізу соціально-економічної ситуації на території сільської ради за попередній період та визначення чинників, які стримують розвиток територіальної громади. Програма передбачає забезпечення узгоджених спільних дій Пузняковецької сільської ради Мукачівською райдержадміністрацією та Мукачівською районною радою задля втілення єдиної державної політики розвитку Мукачівського району.

Програма розроблена та визначає головну мету та пріоритети розвитку сільської ради на 2019 рік.

Відповідно до пріоритетних напрямків "Програми соціально-економічного розвитку Мукачівського району на 2019 рік" у Програмі передбачені завдання та заходи, спрямовані на розвиток виробничої та соціальної сфери сільської ради.

Заходи Програми спрямовані на реалізацію єдиної політики розвитку території сільської ради, шляхом взаємодії з Мукачівською райдержадміністрацією та районною радою, суб’єктами підприємницької діяльності, громадськості.

Законодавчим підґрунтям розроблення Програми є:

 • Закон України від 23.03.2000 року № 1602-ІІІ "Про державне прогнозування та розроблення Програм економічного і соціального розвитку України".
 • Постанови КМУ від 26.04.2003 року № 621 "Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету" та інші нормативно-правові акти.

На основі оцінки тенденцій економічного і соціального розвитку сільської ради в 2018  році, визначення нагальних проблем розроблено основні напрямки розвитку, пріоритети діяльності, а також основні завдання і заходи на 2019 рік.

Організаційно виконання заходів Програми здійснює виконком Пузняковецької сільської ради.

У процесі виконання Програма може уточнюватись. Зміни і доповнення до Програми затверджуються рішенням сесії Пузняковецької сільської ради за поданням Виконкому сільської ради.

Підготовку проекту здійснював виконавчий комітет Пузняковецької сільської ради.

Основною метою розвитку сільської ради в 2019 році є збереження реальних доходів та поліпшення добробуту населення громади; створення робочих місць та отримання позитивного фінансового результату, впровадження енергозберігаючих технологій.

Програма містить основні показники економічного і соціального розвитку Пузняковецької  сільської ради на 2019  рік.

Село Пузняківці знаходиться на відстані 32 кілометрів у північно- західному напрямку від районного центру (м. Мукачево). Територія сільської ради становить 6549 га. На даній території розташовано  5(п»ять)  населених пунктів: с. Пузняківці, с. Грабово, с.Тростяниця, с. Крите  та с.Герцівці.

Демографічна ситуація:

Загальна кількість населення, станом на 01.10.2018  року становить 1291 особа, в тому числі . Пузняківці–  539  чол.,, с. Грабово– 113  чол.,, с.Тростяниця– 185 чол.,, с. Крите–  368 чол.,   та с.Герцівці–  86 чол.., із них 499 – пенсійного віку, в тому числі: 3 інвалідів армії,  6  учасників бойових дій, _1  учасників АТО, _____ вдів, _______ ветеранів військової служби,  178  неповнолітніх,   4   дітей-інвалідів, 2  дітей сиріт, 7 одиноких громадян, за якими здійснюється догляд працівниками Управління соцзахисту та сільської ради, 682 землекористувачів.  Дітей  дошкільного віку налічується  100, біржовики та  студенти – 175,  діти від 6 до 18 років  201 особа.

В 2018  році народилось –  12  дітей;

померло – 13чол.;

зареєстровано шлюбів – 5.

На території сільської ради функціонує: школи: Пузняковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів, в якій навчається 137 учнів, ДНЗ с.Пузняківці на 20 дітей, а відвідує 25 дітей   та  ДНЗ с.Крите   на 12  дітей,.

В селі Пузняківці  діє будинок культури, в якому працює народний  самодіяльний драматичний колектив, 8 гуртків художньої самодіяльності та вокальні колективи; функціонує амбулаторія ЗПСМ з наданням населенню сільської ради первинної медичної допомоги,  бібліотека з книжковим фондом 10162 примірників та кількістю абонентів  455  осіб.   В селі Грабово діє культосвітній заклад – клуб-бібліотека, в якому працюють  гуртки художньої самодіяльності, філія (початкові класи) Пузняковецької ЗОШ на 10 дітей, навчається 1 учень, ФАП с.Грабово;      в с.Тростяниця  є   клуб-бібліотека, де діють гуртки худ. самодіяльності,  філія Пузняковецької ЗОШ (початкові класи)  на 10 дітей, навчається 7 учнів, ФАП с.Тростяниця, який надає дуже якісну первинну медичну допомогу. В с.Крите діє сільський клуб, де працюють  1 любительське  об»єднання «Вишиванка» (8 учасників) ,  та  4 гуртки художньої самодіяльності, з них  дівочий вокальний ансамбль( 37 учасників), працює бібліотека з книжковим фондом 4956  примірників та кількістю абонентів 350 читачів. В с.Герцівці  діє  сільський клуб, який працює  з жовтня 2015 року, де  діють  3 гуртки  художньої  самодіяльності( 19 учасників) та  любительське  об»єднання  «Духовна криниченька»( 10 учасників). Також медичний пункт, який завдяки спільному  фінансуванню сільської ради та району було відкрито у грудні 2016 року.

Крім того, на території   Пузняковецької сільської ради розташовані:  відділення поштового зв»язку, Майданське лісництво Мукачівського ДП «Лісове господарство» 4  магазини змішаного типу (с.Пузняківці, Грабово, Крите, Герцівці), 3 магазини – кафе ( «Надія», «Світлана» та магазин-кафе с.Пузняківці 28),  1 кіоск с.Крите,  1 лісопильня в с.Пузняківці, ТзОВ «Паннон Карпатський», ТОВ «Девелоперська компанія «Карпатія  Резорт» та на її базі ФГ «Рибальське ранчо» розташоване в с.Тростяниця. По території сільської ради  проходять два газопроводи міжнародного сполучення  «Уренгой-Помари-Ужгород» та «Прогрес», а також електролінія високої напруги  «Мир».  Також на території сільської ради є літні павільйони ТОВ «Тригірря», що розташовано  в урочищі «Майдан»(земельна ділянка під якими перебуває в оренді).  Транспортне сполучення до с.Пузняківці забезпечується автобусами чотирма оборотними рейсами перевізником ПП Плеша Вас. Вас., до с.Тростяниця – одним оборотним рейсом  тим же перевізником, до с.Крите  - трьома оборотними рейсами, ПП Ломпарт.

1. Оцінка економічного та соціального розвитку сільської ради

Протягом січня- жовтня   2018 року виконкомом сільської ради проводилась  робота спрямована на забезпечення зростання економіки сільської ради та вирішення проблемних питань в усіх галузях господарського комплексу сільської ради.

До сільського бюджету  станом на 01.10.2018  року надійшло 430 913,86 грн. з уточненим планом на  рік 435 700 грн.

Бюджет сільської ради за вказаний період  2018  року виконано на 105,74 % до річного, Серед платників, які забезпечують стабільні надходження до бюджету  варто назвати такі, як підприємства ТОВ «Тригірря», ТОВ «Девелоперська компанія «Карпатія  Резорт» та  ФГ «Рибальське ранчо», лісопильня – ПП Хохол І.В. Стабільними платниками податків є також фізичні особи – підприємці такі, як – Гузинець Надія, Мешко Надія, Малеш Валентина, Петров Віктор, Кость Ярослав, Трач Ірина,  ПП Зарева Володимир, Ганькович Т.М.

В структурі надходжень податків і зборів по сільській раді найбільш питому вагу займають  місцеві податки  ( 85 %), його сума становить 365 073,04 грн.

Аналіз виконання плану по доходах загального фонду за 2018 рік

№ п/п Назва План з урахуванням змін, грн. Факт, грн % викон.
1 Плата за землю 47275,0 59813,67 133
2 Єдиний податок ( не виконано ЄП з юридичних осіб) 283950,0 303281,97 106,81

Одним із важливих резервів наповнення сільського бюджету є орендна плата за землю. Перегляд договорів оренди сільською радою за земельні ділянки державної та комунальної власності в частині розміру орендної плати відповідно до вимог Закону України "Про оренду землі" не нижче 3-х процентного розміру значно збільшить надходження коштів до сільського бюджету. Для мобілізації коштів до сільського бюджету протягом року посилено контроль за повнотою сплати платежів до сільського бюджету, термінами укладення договорів оренди на земельні ділянки, та їх реєстрація. Проводилась робота щодо залучення до сплати земельного податку та орендної плати суб’єктів господарювання, які використовують земельні ділянки для здійснення комерційної або виробничої діяльності без офіційного оформлення.

Станом на 01.10.2018 року на території сільської ради зареєстровано 11 суб’єктів підприємницької діяльності, в тому числі орендарів фізичних осіб – 9, орендарів юридичних осіб 2.

Серед основних чинників, які негативно впливають на наповнення бюджету є:

 • Приховування реальної заробітної плати суб’єктами підприємницької діяльності;
 • Уповільнення темпів зростання середньої заробітної плати;
 • Використання земель без оформлення договорів оренди;
 • Відсутність ринку збуту виробленої продукції підприємствами сільського господарства та населення.

Житловий фонд сільської ради налічує  457 дворогосподарств. Житловий масив с.Пузняківці – 165  будинків; с.Крите  - 104 будинки; с.Тростяниця  - 65 будинків; с.Грабово  - 90 будинків; с.  Герцівці  - 33 будинки.  У 2017  році сільською радою виготовлено генеральні плани с.Тростяниця  та  Пузняківці. Наразі  сільською  радою здійснюються заходи  по зміні меж наслених пунктів

Вивезення твердих побутових відходів на території сільської ради здійснює "АВЕ  МУкачево " на сміттєзвалище в м.Мукачево. На  2019 рік  сільська  рада планує  вирішити питання забору твердих побутових відходів зі  сіл Крите, Герцівці та Грабово.

Характерною особливістю розвитку в поточному році є значне зростання соціальних виплат.

Підвищення життєвого рівня населення реалізовано шляхом надання допомоги, пільг, Субсидій, компенсацій, проведення перерахунку виплат малозабезпеченим сім’ям, інвалідам, одиноким матерям, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму, запровадження пільг на житлово-комунальні послуги багатодітним сім’ям. У доповнення до заходів соціального захисту населення окремих категорій громадян, передбачених державними програмами, підтримка малозабезпечених громадян здійснювалась за рахунок коштів районного  бюджету.

Територія сільської ради характеризується розгалуженою транспортною інфраструктурою. На території сільської ради знаходиться  32  км. доріг, із них:

---- км. доріг державного значення;

9  км. районних доріг;

23,6  км. комунальних доріг сільської ради.

В поточному році за рахунок коштів  субвенції з Мукачівського районного бюджету (100 тис.грн.),  виготовляється  проектно-кошторисна  документація    на поточний ремонт доріг та  встановлення  асфальтного покриття  використано під»їздної дороги  до с.Крите, однак із-за наявності незначних коштів  тендер не  відбувся, а  тому  жодних робіт поки не  проведено;  майже  70 тис. грн, за  рахунок втрат від лісогосподарської та сільськогосподарської діяльності  сільська рада планує витратити до кінця поточного року   на  водовідведення  в с.Пузняківці. Також за  рахунок бюджету  розвитку місцевого бюджету вдалось виготовити проектно-кошторисну документацію на  капітальний ремонт сільського клубу в с.Пузняківці.

Капітальні інвестиції є головною формою реалізації стратегії економічного розвитку. Основними джерелами фінансування залишаються власні кошти підприємств, організацій та населення.

Спостерігається тенденція зростання обсягів інвестицій у благоустрій сіл.

Не виконано у 2018 році в зв’язку з недофінансуванням:

-будівництво вуличного освітлення  сіл сільської ради

-Капітальний ремонт будинку культури в  с.Пузняківці.

-Капітальний  ремонт доріг  місцевого значення ( комунальних)

Реалізацію державної політики в галузі культури та фізичного виховання територіальної громади здійснює один   Будинок  культури та  чотири клуби).

В 2018 році  виконкомом  обговорено  питання  щодо  виділення із земель запасу сільської ради  земельної ділянки для  розташування   сільського стадіону в с.Пузняківці. Планується  в 2019  році вирішити питання  щодо  включення  в штат будинку культури спортивного організатора, який би  спрямував свою роботу на організацію спортивних секцій та танцювальної  секції при будинку культури с.Пузняківці. Це дасть можливість дітей дошкільного, шкільного віку та  молодь села  залучити до здорового способу життя , фізичної культури та спорту,  морального розвитку, запобігання  бездоглядності  дітей.

Кількість дітей на території сільської ради становить  201 особа . Станом на 01.10.2018  року на первинному обліку дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування перебуває 2 дітей, із них:

2  дітей-сиріт;

__ дітей позбавлених батьківського піклування;

__ осіб з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківсьго піклування.

Станом на 01.10.2018 року на території   Пузняковецької  сільської ради  немає  дитячих будинків сімейного типу   та  прийомних сімей.

Районним центром для дітей, сім’ї та молоді (ПІБ), службою у справах дітей Мукачівської РДА  та виконкомом сільської ради вживались відповідні заходи направлені на попередження насильства в сім’ях, запобігання бездоглядності, поліпшення становища дітей, підвищення гарантій додержання їх прав на здоровий фізичний та моральний розвиток.

Організація зайнятості неповнолітніх на території сільської ради здійснюється у відповідності до нормативно-правових актів.

Аналізуючи стан виконання Програми треба відмітити ключові проблеми територіальної громади, які впливають на темпи економічного зростання, а саме:

 • недостатній рівень реалізації інвестиційних проектів суб’єктів господарювання через відсутність потенційних інвесторів;
 • низька інвестиційна привабливість сільського господарства;
 • відсутність бюджетних субвенцій для інвестування у розвиток соціальної сфери сільської ради та розвитку інфраструктури населених пунктів;
 • недостатнє фінансування цільових програм.
 • низька платоспроможність населення

Протягом поточного року зусиллями правоохоронних органів та при підтримці сільської ради не допущено дестабілізації оперативної обстановки на території сільської ради.

Адміністративною комісією при виконкомі сільської ради за 10 місяців 2018 року проведено 4  засідання, розглянуто 5  адміністративних протоколів,  адміністративні штрафи не  накладались ,    2 осіб попереджено,  перенаправлено  3 осіб до Мукачівського міського відділу поліції та  комунального підприємства  «Муніципальна поліція м.Мукачево».

2. Цілі та пріоритети на 2019 рік

Враховуючи зміни, задекларовані Верховною радою України та Кабінетом Міністрів України про децентралізцію владних повноважень у 2019  році, внесення змін до закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Бюджетного та Податкового Кодексів в 2018 році основною метою Програми є поліпшення якості життя населення  Пузняковецької територіальної громади за рахунок забезпечення достатнього рівня стабільності і її соціально-економічного розвитку шляхом відновлення темпів економічного зростання основних галузей економіки та забезпечення необхідних умов для розвитку основних галузей соціальної сфери.

Враховуючи підсумки, результати розвитку в 2018 році, а також результати аналізу проблем, що стримують розвиток сільської ради та можливі шляхи її вирішення, діяльність сільської ради буде направлена на мобілізацію та концентрацію всіх можливих ресурсів для розвитку економічного потенціалу сільської ради шляхом реалізації наступних пріоритетних напрямків:

 • зростання добробуту та підвищення життєвого рівня населення територіальної громади;
 • задоволення потреб усіх споживачів економічно доступними житло-комунальними послугами;
 • продовження впровадження енергозберігаючих заходів у закладах бюджетної сфери та житлово-комунального господарства;
 • створення умов для розвитку підприємницької діяльності, підвищення інвестиційного іміджу сільської ради;
 • раціональне використання бюджетних коштів, зміцнення бюджетної та фінансової дисципліни, забезпечення наповнення бюджету сільської ради;
 • здійснення роботи в сфері природокористування та безпеки життєдіяльності людини шляхом реалізації державної політики у сфері захисту населення і території сільської ради від наслідків можливих надзвичайних ситуацій;
 • створення дієвих механізмів для розвитку громадського суспільства шляхом забезпечення підвищення якості управління, відкритості у діяльності виконкому сільської ради.
 • створення умов зайнятості населення.

3. Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей.

Досягнення поставленої мети буде здійснюватись через реалізацію пріоритетів у соціально-гуманітарній сфері, сфері економіки, розвитку громадянського суспільства.

В соціально-гуманітарній сфері:

Пріоритет 1. Гарантований соціальний захист та пенсійне забезпечення населення сільської ради, в тому числі тимчасово розселених громадян – вимушених переселенці з Донецької, Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя.

Шляхи досягнення:

Забезпечення права кожного громадянина на достатній життєвий рівень, надання адресної підтримки незахищеним верствам населення.

Надання адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Удосконалення системи соціального обслуговування осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Забезпечення належного рівня соціальної підтримки сімей з дітьми та малозабезпечених сімей.

Визначення нужденності сімей з метою їх матеріальної підтримки.

Очікувані результати:

-Підвищення добробуту сімей з дітьми, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульних дітей, безробітних, ветеранів війни та праці, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, інвалідів, пенсіонерів, громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

-Спрощення процедури та скорочення термінів оформлення документів для отримання державних соціальних допомог, компенсацій та субсидій.

-Покращення соціально-побутового обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями.

-Підвищення рівня поінформованості населення щодо можливості отримання державних соціальних допомого, компенсацій, пільг та субсидій.

Пріоритет 2. Подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, покращення якості життя дітей соціально вразливих груп.

Шляхи досягнення:

Подолання та запровадження ефективних форм роботи з профілактики дитячої бездоглядності та безпритульності.

Сприяння розвитку мережі дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Пропаганда національного усиновлення.

Захист житлових та майнових прав дітей.

Попередження негативних проявів у молодіжному середовищі, зниження рівня злочинності серед дітей.

Здійснення заходів з попередження та запобігання жорстокого поводження з дітьми, застосування будь-якого насилля щодо дітей.

Дотримання законодавства щодо праці неповнолітніх на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності.

Здійснення заходів щодо правового виховання дітей.

Очікувані результати:

-Вирішення питань щодо працевлаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-випускників інтернатних закладів.

-Додержання законодавства щодо прав і свобод дітей у сфері освіти, медицини, праці.

-Відродження національних родинних традицій, підвищення авторитета української сім’ї.

-Забезпечення можливостей та шляхів виходу сімей із складних життєвих обставин.

Пріоритет 3. Забезпечення високих стандартів навчання, активізація співпраці у сфері освіти і науки.

Шляхи досягнення:

-Повне охоплення дітей шкільного віку навчанням.

-100% залучення дітей 5-річного віку до дошкільної освіти шляхом відвідання дошкільних груп у ЗНВК, ДНЗ, груп з підготовки до школи.

-Здобуття учнями загальної середньої освіти.

Очікувані результати:

-Створення умов для рівного доступу до якісної освіти.

-Забезпечення якісною дошкільною освітою.

-Покращення умов навчання учнів загальноосвітніх шкіл.

Пріоритет 4. Сприяння повній, продуктивній зайнятості населення.

Шляхи досягнення:

-Підвищення якості надання соціальних послуг незайнятому населенню та безробітним на рівні індивідуальної роботи з кожним клієнтом.

-Сприяння працевлаштуванню слабо захищених категорій населення та осіб з обмеженими фізичними можливостями.

-Організація і проведення оплачуваних громадських робіт безробітних.

Очікувані результати:

-Розширення напрямків і видів оплачуваних громадських робіт.

-Виведення з «тіні» і легалізація певної частини робочих місць.

-Залучення безробітних на сезонні роботи та до участі в оплачуваних громадських роботах.

Пріоритет 5. Реалізація заходів з розвитку фізичної культури та спорту.

Шляхи досягнення:

-Продовження розпочатих робіт з облаштування, реконструкції та будівництва сучасних спортивних споруд, належне їх обладнання та використання.

-Проведення змагань, масових культурно-спортивних заходів та залучення до занять спортом широких верств населення, в тому числі осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Очікувані результати:

-Покращення матеріальної бази галузі.

-Зменшення кількості дітей, учнівської та студентської молоді, які мають відхилення у фізичному розвитку.

В економічній сфері:

Пріоритет 1. Розвиток промислового комплексу з метою насичення ринку конкурентно-спроможними товарами.

Шляхи досягнення:

-Сприяння подальшому нарощуванню виробництва конкурентно-спроможної продукції, розширенню асортименту та підвищенню її якості.

-Інформування підприємств про зміни в законодавстві України, а також про комерційні пропозиції іноземних фірм та компаній, про заходи різних рівнів з питань інвестування, впровадження новітніх технологій, пошуку партнерів та нових ринків збуту.

Очікувані результати:

-Модернізація промислового виробництва, зменшення його енергоємності за рахунок впровадження нових технологій.

-Залучення інвестицій в модернізацію підприємств.

-Виробництво та використання альтернативних джерел енергії та сировини.

-Стимулювання сталого зростання реальних обсягів продукції промисловості.

Пріоритет 2. Впровадження енергозберігаючих технологій в системі життєзабезпечення населених пунктів.

Шляхи досягнення:

-Запроваджувати енергозберігаючі технології, вживати дієвих заходів щодо зменшення витрат за спожиті енергоносії.

-Виконання районної Комплексної програми енергозбереження Мукачівського району.

-Впровадження використання альтернативних джерел енергії.

-Провести поетапно ремонт і реконструкцію централізованих систем водопостачання та водовідведення, теплових мереж та котелень.

Очікувані результати:

-Проведення закладів соціально-культурної сфери на альтернативні джерела енергії.

-Зменшення обсягів виробничих та невиробничих втрат енергоносіїв.

-Відповідність житлового фонду сучасним вимогам енергозбереження стосовно теплового опору, підвищення експлуатаційних якостей житлового фонду до сучасних стандартів.

Пріоритет 3. Здійснення структурних перетворень в сфері торгівлі та послуг, направлених на підвищення якості обслуговування.

Шляхи досягнення:

-Здійснення економічного аналізу роботи торгівельних та обслуговуючих підприємств.

-Здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі закладів торгівлі, побуту, створення умов для відкриття цих закладів у селах, де вони відсутні.

-Недопущення несанкціонованої торгівлі у не відведених для цього місцях.

-Посилення контролю за дотриманням вимого законодавства в сфері торгівлі.

Очікувані результати:

-Підвищення рівня культури торговельного та побутового обслуговування.

-Відкриття нових підприємств торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування.

-Недопущення виникнення стихійної торгівлі.

-В сфері розвитку громадянського суспільства:

Пріоритет 1. Забезпечення підвищення якості державного управління, прозорості, відкритості в діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, подальший розвиток свободи слова і думки.

Шляхи досягнення:

-Висвітлення роботи органів виконавчої влади.

-Доступ до інформації про діяльність органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування.

Очікувані результати:

-Забезпечення публічності та відкритості висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування.

-Забезпечення громадського порядку.

-Підвищення рівня громадянської культури в селі, активізація участі громадян у діяльності громадських організацій та об’єднань, у формуванні та реалізації місцевої і державної політики.

Пріоритет 2. Реалізація державної молодіжної політики та підтримка сім’ї, як основи суспільства.

Шляхи досягнення:

-Створення умов для оволодіння духовними і культурними цінностями українського народу та для безпосередньої участі молодих людей у їх відродженні і розвитку, в охороні та відтворенні навколишнього природного середовища.

-Формування у молоді почуття національної гордості, патріотизму, готовності захищати суверенітет України.

-Підвищення престижу сім’ї, посилення орієнтацій на шлюб та відповідальне батьківство.

-Соціальна та правова підтримка багатодітних сімей та сімей, які потрапили в складні життєві обставини.

-Попередження насильства в сім’ї.

-Проведення розважально-виховних, дитячих та молодіжно-сімейних заходів, спрямованих на популяризацію здорового способу життя, пропаганду кращих українських традицій щодо подружнього життя та виховання дітей, заходів до визначних дат, державних свят України.

-Сприяння навчанню та працевлаштуванню молоді.

-Підвищення ролі батька у вихованні дитини.

-Підтримка дітей з функціональними обов’язками.

Очікувані результати:

-Зменшення проявів негативних явищ в молодіжному середовищі.

-Підвищення культурного рівня сімейних відносин.

-Посилення соціального та правого захисту незахищених категорій сімей.

-Зменшення кількості сімей, які потрапили в складні життєві обставини.

-Покращення стану здоров’я дітей та підлітків.

-Збільшення кількості зайнятих молодих людей та кількості молоді, яка бере активну участь у громадському житті.

Ризики та можливі перешкоди

 • Можливі виклики та загрози сталому економічному зростанню, що можуть призвести до негативних наслідків в економіці сільської ради:
 • Погіршення економічного стану в країні;
 • Низький рівень купівельної спроможності населення;
 • Падіння курсу національної валюти;
 • Збільшення ціни на енергоресурси через загострення економічної ситуації у світі;
 • Виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Невід’ємною частиною Програми економічного і соціального розвитку Пузняковецької  сільської ради є безумовне виконання програм:

 • Програма благоустрою  Пузняковецької  сільської ради на 2019 рік;
 • Програма соціального захисту населення Пузняковецької територіальної громади на 2019р
 • Програма проведення культурно-освітніх заходів та  розвитку  фізичної культури та спорту на території Пузняковецької сільської ради на 2019 рік;
 • Програма розроблення та оновлення містобудівної документації на території Пузняковецької сільської ради на 2019 рік.

Секретар сільської ради                      Іваник В.І.                  

 

                                                                

ПУЗНЯКОВЕЦЬКА  СІЛЬСЬКА РАДА

МУКАЧІВСЬКИЙ РАЙОН    ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ

                      Чотирнадцята  сесія  сьомого   скликання

                                         ПРОЕКТ     РІШЕННЯ

Від 29   жовтня   2018 року  №  ______

                                                                                                                                                 

 село Пузняківці

Про затвердження Програми

благоустрою  Пузняковецької сільської  ради на 2019  рік

Відповіднопідпункту22пункту«1»статті26ЗаконуУкраїни«ПромісцевесамоврядуваннявУкраїні»,законівУкраїни«ПродержавнепрогнозуваннятарозробленняпрограмекономічногоісоціальногорозвиткуУкраїни»,Державноїстратегіїрегіональногорозвиткунаперіоддо2020року,затвердженоїпостановою Кабінету міністрів України № 385 від 06.08.2014 р.,  з метою організації робіт з інженерного захисту, розчищення та озеленення територій, а також соціально-економічних, організаційно правовихтаекологічнихзаходівщодо

поліпшеннямікроклімату,санітарногоочищення,створенняумовщодозахистуівідновленнясприятливогодляжиттєдіяльностілюдинидовкілля,  ПузняковецькасільськарадаВИРІШИЛА:

 1. Затвердити Програму благоустрою  Пузняковецької сільської  ради на 2019   рік(додається).
 2. Оприлюднити дане рішення у встановлені законом строки на офіційному  сайті сільської ради.
 3. Контроль виконання даного рішення покласти на постійну комісію Пузняковецької сільської ради з питань соціальноекономічного, культурного  розвитку та  місцевого бюджету ( Перевузник М.І.).

Сільський голова                           О.Хохол

 

 

Додаток №  1

                                                                               до рішення14сесії сьомого скликання

                                                                                     Пузняковецької  сільської ради

                                                                                   №      _______     від   29.10.2018   р.

ПРОГРАМА

благоустрою по Пузняковецькій сільській  раді на 2019  рік

 1. Вступ

За останні роки в населених пунктах громади накопичилось безліч проблем, пов’язаних із недостатнім рівнем та несистематичним проведенням заходів у сфері благоустрою, які потребують термінового вирішення.

У селах громади відсутні комунальні служби із санітарного очищення та благоустрою, що сприяє виникненню стихійних сміттєзвалищ і перевантаженню полігонів побутових відходів. Назріла необхідність створення комунальної служби для забезпечення виконання робіт із благоустрою, санітарного очищення, проведення робіт з утримання дорожньо-мостового господарства тощо. У бюджеті не вистачає коштів для реалізації програм з благоустрою. Виходом із цієї ситуації є залучення коштів інвесторів, спонсорів та з державного бюджету з метою створення відповідних служб, залучення підрядних організацій для виконання робіт, організація комунальних підприємств та всебічне сприяння приватним підприємцям і фірмам щодо організації підприємств по збору, вивозу та переробки і утилізації твердих побутових відходів, ремонту й обслуговування дорожньо-мостового господарства, озеленення, вуличного освітлення, малих архітектурних форм тощо. На сучасному етапі вирішальне значення має впровадження нових інноваційних науково обґрунтованих підходів та методів підвищення ефективності системи благоустрою населених пунктів із врахуванням досвіду провідних країн Європейського Союзу.

              2. Сучасний стан благоустрою сіл громади

В населених пунктах взагалі відсутні  автобусні зупинки, тому необхідно  побудувати нові сучасні зупинки з вказівниками назв населеного пункту.

Особливу увагу слід звернути на дороги. Звичайно, заасфальтувати всі грунтові дороги вулиць – завдання не під силу, але влаштувати тверде вуличне покриття – можливо. Для таких цілей можна використати ряд матеріалів (щебінь, відсів, тощо).

Культові споруди громади підтримуються релігійними громадами в більш-менш належному стані, однак кладовища, які прилягають до територіїкультових споруд, не можна сказати, що вони в належному стані. Не всі території кладовищ огороджені, влітку зарослі бур’яном, на самих кладовищавиявляються стихійні сміттєзвалища. В цьому напрямку планується організувати розробку заходів благоустрою кладовищ, обов’язково періодично вивозити сміття, влаштувати під’їзди з твердим покриттям, сучасні огорожі навколо кладовищ. Питання стосовно вивозу твердих побутових відходів та  сміття потребує значних зусиль, щодо організації вирішення. Розуміємо, що досягти ефекту у ліквідації сміттезвалищ можна лише шляхом організації збору ТПВ від усіх господарств, виготовленням та встановленням урн, контейнерів. Особливо гостро стоїть питання  в населених пунктах, де немає забору сміття спеціалізованою технікою АВЕ Мукачево.

Зелені насадження на території населених пунктів забезпечують створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля і потребують постійного і належного утримання, своєчасного проведення ремонту та реконструкції, на що потрібні відповідні кошти. На сьогоднішній день в селах громади збільшилась кількість перестійних, аварійних дерев, які потребують заміни на молоді дерева з поліпшеними декоративними властивостями. Особливо це стосується дерев біля закладів освіти та культури ( школа, дитячі садки, клуби).  Санітарний стан зелених насаджень загального користування (сквери, місця для відпочинку) здебільшого не відповідають сучасним вимогам ведення паркового господарства, що призводить до збільшення кількості сухостійних дерев, захаращення зелених насаджень.

Потребує вирішення питання збереження історії, культури, археології. Окремі вивіски втратили свій архітектурний вигляд, а територія біля  пам’ятних знаків  та  могил солдатів занедбана. Програмою передбачається реставрація, реконструкція і в окремих випадках відновлення пам’ятних знаків.

Разом з тим, необхідно звернути увагу стосовно облаштування спортивних та дитячих майданчиків. З метою вирішення зазначеного питання до роботи слід залучати громадські організації, вишукувати земельні ділянки для занять спортом, відпочинку, дитячих ігор. Виконання  цих заходів Програми з благоустрою тісно пов»язується з виконанням інших місцевих Програм, а це:

-Програма соціально-економічного і культурного розвитку Пузняковецької сільської  ради на 2019 рік;

-Програма проведення культурно-освітніх заходів та розвитку фізичної культури і спорту на території Пузняковецької сільської  ради на 2019 рік

Програмою передбачається також знайти можливості та вирішити питання виготовлення трафаретів з назвами вулиць, номерів будинків та вирішити питання освітлення всіх вулиць населених пунктів району.

Показники огляду благоустрою населених пунктів по Пузняковецькій  сільській  раді наведені в додатку 2.

3.Мета та основні завданняПрограми

Основною метою Програми є організація робіт з інженерного захисту, розчищення та озеленення територій, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів щодо поліпшення мікроклімату, санітарного очищення, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля. Для розв’язання цих завдань необхідно:

- розробити і здійснити ефективні та комплексні заходи з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об'єктів;

- організувати належне утримання і раціональне використання територій, будівель, інженерних споруд та об'єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного, іншого призначення;

- створити умови для реалізації прав суб'єктами господарювання у сфері благоустрою населених пунктів;

- здійснити заходи з благоустрою населених пунктів, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнання дитячих і спортивних майданчиків, ремонту шляхів і тротуарів, інших об'єктів;

- забезпечити проведення ремонту, реконструкції, виготовлення нових в’їзних знаків в села громади;

- організувати проведення робіт з ремонту та реконструкції об’єктів благоустрою комунальної власності територіальної громади;

- розробити генеральні плани населених пунктів, дотримуючись екологічних і санітарних норм, забезпечивши умови для безпечного руху пішоходів та транспорту;

- створити при виконавчому комітеті сільської ради спільно з іншими сільськими  радами комунальну службу для утримання території сіл  у належному санітарному стані;

- сприяти роботі адміністративної комісії з питань  контролю за благоустроєм населених пунктів;

- поновити та  інформувати громаду про  правила благоустрою кожного населеного пункту;

- забезпечити виконання заходів щодо реалізації програми благоустрою згідно з обсягами фінансування, зазначеними у додатку до «Програми благоустрою по Пузняковецькій сільській раді на 2019  рік»

Визначені завдання передбачається розв’язати за такими напрямами:

- розроблення і запровадження схем санітарного очищення у тих населених пунктах, де вони відсутні;

- проведення інвентаризації зелених насаджень;

-  створення  сфери ритуальних послуг;

- поліпшення благоустрою кладовищ;

- проведення інвентаризації та паспортизації шляхів населених пунктів;

- проведення роботи з населенням з питань благоустрою та санітарного стану;

- залучення громадських організацій до участі в заходах, передбачених Програмою;

- формування ефективних договірних відносин між усіма суб’єктами надання послуг;

- враховуючи реальну ситуацію, коригування програми з метою визначення першочергових заходів.

4. Джерела фінансування Програми

Фінансування заходів з благоустрою населених пунктів, утримання та ремонту об’єктів благоустрою здійснюється за рахунок коштів територіальних громад або користувачів, за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, інших джерел, що не суперечать чинному законодавству.

5.Очікувані результати виконання Програми

 Виконання Програми дасть можливість забезпечити:

- збереження стану об’єктів загального користування, історико-культурного, природоохоронного та іншого призначення, а також природних ландшафтів, рекреаційних зон;

- ремонт існуючих та будівництво нових автомобільних доріг (влаштування білощебеневого покриття ґрунтових доріг);

- часткове вирішення питання зайнятості населення;

- поліпшення санітарного стану навколишнього природного середовища населених пунктів області та створення кращих умов для життєдіяльності її мешканців;

- зменшення шкідливого впливу побутових відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини;

- створення умов для очищення населених пунктів від забруднення побутовими відходами;

- упровадження сучасних технологій, спеціалізованого обладнання;

- підвищення ефективності функціонування підприємств із питань благоустрою та санітарного очищення.                 

Секретар ради В.І.Іваник

Додаток №  2

                                                                               до рішення  14сесії 7 скликання

                                                                                     Пузняковецької  сільської ради

                                                                                   №      ______     від   29.10.2018   р.

           ПЛАН  ЗАХОДІВ

       По   «Програма   благоустрою по Пузняковецькій сільській раді на 2019 рік »

п/п Найменування заходу

сума коштів

місцевого

бюджету

1 Проводити місячники з благоустрою, санітарного очищення та оновлення екологічної обстановки -
2 Проводити загальносільські  суботники -
3 Прибирання та обкоси придорожньої зони, скверів, парків, кладовищ( Придбання бензину, мастильних матеріалів, тримеру та запчастин на газонокосилки, ) оплата послуг з очищення -
4 Ремонт пам’ятників та благоустрій прилеглої території  
5 Послуги  з прибирання снігу; посипання сіллю, піском доріг; чищення доріг і громадських місць та інші послугиЗабезпечення безпеки руху в зимовий період (очищення доріг від снігу 3000
6 Придбання лавочок, павільонів  та бесідок для парків  
7 Придбання меморіальних трафаретів  
8 Оплата послуг із благоустрою населених пунктів  
9 Послуги з розміщення соціальної реклами  
10 Послуги по підготовці до проведення свят  
11  Утримання зелених насаджень: відновлення клумб, газонів, квітників;  
12 Придбання вапна та щіток для побілки об’єктів благоустрою  
13 Вивіз ТПВ (прибирання вулиць)  
14 Придбання інвентарю для проведення робіт з благоустрою  
15 Придбання фарби для фарбування об’єктів благоустрою  
16 Придбання пакетів та мішків для сміття  
17  Облаштування територій біля адмінбудинку сільської ради 1000
         Всього 4000,000

Секретар  сільської ради В.І.Іваник                 

Паспорт програми

1.Назва – БлагоустрійПузняковецької сільської ради на 2019рік

2.Підстава для розробки – п. 1 ст. 27, п. 6, 7 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;Закон України «Про відходи» від 5.03.1998р.;Закон України «Про державні цільові програми» від 18.03.2004р.

3.Замовник програми – ВиконкомПузняковецької сільської ради

4.Мета – забезпечити освітлення вулиць в нічний час; забезпечити своєчасне будівництво, реконструкцію та ремонт доріг; покращення транспортного обслуговування населення; вирішення питань збирання, транспортування, утилізації побутових відходів та сміття і на цій основі покращення санітарного стану населених пунктів; впорядкування кладовищ; проведення озеленення населених пунктів; виховання у молоді любові до рідного краю та природи.

5.Початок – 2019 рік,закінчення – 2019 рік

6.Етап виконання – 2019рік

7.Загальні обсяги фінансування Фінансування заходів з благоустрою населених пунктів, утримання та ремонту об’єктів благоустрою здійснюється за рахунок коштів територіальних громад або користувачів, за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, інших джерел, що не суперечать чинному законодавству.

8.Очікуванні результати виконання – При виконанні Програми у повному обсязі значно покращиться екологічна ситуація у населених пунктах, поліпшиться санітарний стан населених пунктів; збільшиться термін роботи автомобільної техніки населення, дасть можливість зменшити травматизм, та здійснити освітлення населених пунктів в нічний час.

9.Контроль за виконанням – постійна комісія з питань соціально-економічного, культурного розвитку, місцевого бюджетута фінансів сільської ради

10.Строк звітності – щоквартально

Сільський голова                                          О.В.Хохол

                                                                

ПУЗНЯКОВЕЦЬКА  СІЛЬСЬКА РАДА

МУКАЧІВСЬКИЙ РАЙОН    ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ

                      Чотирнадцята  сесія  сьомого   скликання

                                         ПРОЕКТ     РІШЕННЯ

Від 29   жовтня   2018 року  №  _______

                                                                                                                                                  

село Пузняківці

Про Програму соціального захисту населення 

Пузняковецької територіальної громади  на 2019 рік  

Відповідно підпункту 22 пункту «1» статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», законів України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», Державної стратегії регіонального розвитку на періоддо 2020 року, затвердженої постановою Кабінету міністрів України № 385 від 06.08.2014 р., , з метою всебічного захисту законних прав, соціально- економічних , вікових та інших інтересів ветеранів війни, праці, військової служби, ліквідаторів на ЧАЕС, дітей війни, інвалідів, одиноких громадян, підвищення рівня їх життя, вшанування та увічнення героїчного подвигу захисників Вітчизни, підтримки організації ветеранів у їх діяльності; реалізація сучасної політики держави у сфері створення сприятливих умов для всебічного розвитку багатодітної сім’ї, сімей, яких торкнулась проблема інвалідності, дітейсиріт та дітей позбавлених батьківського піклування; найповнішого виконання сім’єю своїх функцій, підвищення її життєвого рівня, допомога  на поховання, Пузняковецька сільська рада ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити Програму  соціального захисту населення Пузняковецької територіальної громади  на 2019 рік  (додається).
 2. Оприлюднити дане рішення у встановлені законом строки на офіційному сайті сільської ради.
 3. Контроль виконання даного рішення покласти на постійну комісію Пузняковецької сільської ради з питань соціально- економічного , культурного  розвитку та  місцевого бюджету ( Перевузник М.І.).

Сільський голова                                         О.Хохол

Додаток
до рішення  14 сесії  7  скликання Пузняковецької  cільської ради
від 29.10.2018 року  N ________

Програма соціального захисту населення Пузняковецької  територіальної громади   на 2019 рік

1. Паспорт програми

1. Ініціатор розроблення програми Виконком Пузняковецької сільської ради Мукачівського району
2. Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення програми  
3. Розробник програми Виконком Пузняковецької сільської ради Мукачівського району
4. Співрозробники програми -
5. Замовник (відповідальний виконавець) програми Виконком сільської ради
6. Учасники (співвиконавці) програми Виконком Пузняковецької сільської ради Мукачівського району, громада сільської ради
7. Строк виконання програми 2019  рік
8. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм) Бюджет села
9. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього: 20 тис. грн
9.1 коштів бюджету села 5 тис. грн
9.2 коштів інших джерел (фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття) 10 тис. грн

2. Визначення проблем, на розв'язання яких спрямована Програма

Політичні та економічні ситуації в країні призводять до необхідності реагування соціальної галузі щодо підтримки різних категорій громадян. У попередні роки у  Пузняковецькій сільській раді послідовно реалізувалась соціальна політика, направлена на формування комплексної програми допомоги соціально незахищеним верствам населення, зокрема непрацездатним особам, особам з обмеженими фізичними можливостями. Вжиття системних заходів щодо підвищення якості життя незаможних верств населення та необхідність збереження пріоритетних напрямків соціального захисту, запобігання поглибленню бідності на підставі виконання соціальних зобов'язань Пузняковецької сільської ради дозволять реально підтримувати незаможні верстви населення сіл, створити систему захисту населення від соціальних ризиків в умовах реформування соціальної сфери та враховуючи надзвичайну ситуацію в Україні.

3. Мета Програми

Мета Програми соціального захисту населення Пузняковецької  територіальної громади  на 2019 рік полягає у суттєвому підвищенні ефективності системи соціальної допомоги територіальної громади через посилення адресності при її наданні та шляхом включення додаткових заходів щодо соціальної підтримки громадян для забезпечення їм гідного існування, вирішення проблем матеріально-технічного, соціально-побутового, культурно-масового характеру, здійснення конкретних заходів, спрямованих на надання адресної підтримки незаможним верствам населення, надання соціально-правової, трудової та медичної реабілітації особам з обмеженими фізичними можливостями, залучення до співробітництва громадських організацій, поліпшення становища людей з різними вадами.

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строків виконання Програми

Згідно з Програмою  соціального захисту населення Пузняковецької  територіальної громади   на 2019 рік, затвердженою  протягом  наступного року пріоритетними  будуть  завдання щодо:

- надання одноразової адресної соціальної матеріальної допомоги окремим категоріям соціально незахищених верств населення, учасникам антитерористичної операції, ветеранам війни, сім'ям загиблих учасників бойових дій та сім'ям загиблих військовослужбовців, які загинули або померли в мирний час, жертвам політичних репресій з нагоди відзначення державних, релігійних свят та визначних дат з метою їх підтримки та профілактики можливої асоціальної поведінки;

- підтримки інвалідів, ветеранів війни та праці, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вдів померлих учасників війни;

- надання одноразової адресної матеріальної допомоги окремим категоріям малозабезпечених верств населення громади, які опинилися в складних життєвих обставинах, та сім'ям загиблих на виробництві;

- забезпечення оздоровлення ветеранів війни та праці, дітей війни, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей віком до 7 років - учасників антитерористичної операції у супроводі матері, батька або особи, яка замінює батьків;

- забезпечення інвалідів, осіб похилого віку та жінок, які зазнали мастектомію, протезами (в тому числі молочних залоз для занять фізкультурою та плаванням), засобами пересування, реабілітації та складного протезування;

- забезпечення реалізації права на здобуття вищої освіти для дітей-інвалідів, дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених родин;

- забезпечення громадян, в першу чергу осіб з інвалідністю, ортопедичним взуттям та ортопедичними устілками;

- забезпечення компенсації витрат  за пільговий проїзд сільським пасажирським транспортом окремих категорій громадян, право безоплатного проїзду для яких встановлено рішеннями Пузняковецької  сільської ради;

- забезпечення безкоштовним харчуванням малозабезпечених одиноких громадян та інших верств населення територіальної громади;

- встановлення додаткових доплат та допомог окремим малозабезпеченим верствам населення;

- забезпечення засобами особистої гігієни (памперсами, шапочками для купання, урологічними прокладками, пелюшками) лежачих хворих;

- надання матеріальної допомоги мешканцям сіл - учасникам антитерористичної операції, членам сімей, які загинули (померли) під час проведення антитерористичної операції, а також щомісячної адресної матеріальної допомоги - учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей для покриття витрат на оплату ними житлово-комунальних послуг;

- забезпечення безоплатного поховання мешканців села - учасників антитерористичної операції, загиблих (померлих) під час антитерористичної операції, на яких не поширюється дія статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу";

- забезпечення придбання комплексних проїзних квитків для компенсації проїзду сільським пасажирським транспортом учасників антитерористичної операції.

Видатки на виконання заходів Програми щороку передбачалися при формуванні показників  Пузняковецького сільського бюджету, виходячи з реальних можливостей.

Виконання Програми забезпечується за рахунок коштів  Пузняковецького  сільського бюджету з урахуванням його можливостей у кожному бюджетному році в межах асигнувань, передбачених на соціальний захист та соціальне забезпечення.

Категорія громадян, на яких поширюється дія Програми: незаможні верстви населення.

Згідно з  цією Програмою фінансування проведення соціальних заходів становитиме:                                                                                                 тис. грн

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми Роки Усього витрат на виконання Програми
2019  
Обсяг ресурсів, усього, у тому числі: 20,0 20,0
Сільський бюджет 5,0 5,0
Кошти інших джерел, не заборонених законодавством України 15,0 15,0


5. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Координацію та виконання Програми здійснює виконком Пузняковецької  сільської ради. Контроль за виконання Програми здійснює постійно діюча комісія соціально-економічного, культурного  розвитку сільської ради та з питань бюджету

 

6. Напрями діяльності, перелік завдань і заходів та результативні показники по Програмі  на 2019 рік

N п/п Перелік заходів Програми Строк виконання заходу Виконавці Джерела фінансування Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис. грн, у тому числі: Очікуваний результат
2018 рік  
1 2 3 4 5 6 9
1 Сприяти забезпеченню миючими засобами малозабезпечених громадян, які не здатні до самообслуговування та перебувають на обліку в районних територіальних центрах соціального обслуговування На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради Сільський бюджет    
2 Компенсація витрат за пільговий проїзд На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради Сільський бюджет    
3 Сприяти забезпеченню безкоштовним харчуванням та продуктовими наборами малозабезпечених одиноких громадян та інших верств населення На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради Сільський бюджет    
4 Забезпечувати оздоровлення дітей-інвалідів, хворих на церебральний параліч, з курсом реабілітації з супроводом На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради Сільський бюджет    
5 Забезпечувати оздоровлення дітей - учасників антитерористичної операції віком до 7 років у супроводі матері, батька або особи, яка замінює батьків На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради Сільський бюджет    
6 Забезпечувати оздоровлення ветеранів війни та праці, інвалідів I та II груп, дітей війни та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради Сільський бюджет    
7 Надавати матеріальну допомогу на часткову компенсацію членам сімей загиблих (померлих) мешканців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, на виготовлення та встановлення надгробків На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради Сільський бюджет    
8 Надавати матеріальну допомогу особам, зареєстрованим у ______ с/р, які народили троє і більше дітей, На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради Сільський бюджет    
9 Здійснювати привітання мешканців сіл, які відзначають свій 90, 95,  100-річний ювілей, з врученням матеріальної допомоги, квітів та подарунку На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради Сільський бюджет    

Кошти інших джерел, не заборонених законодавством України

   
10 Сприяти забезпеченню громадян, в першу чергу осіб з інвалідністю, ортопедичним взуттям та ортопедичними устілками На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради Сільський бюджет    
11 Забезпечувати безоплатне поховання - , на яких  поширюється дія статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу" На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради Сільський бюджет    
12 Надавати одноразову адресну матеріальну допомогу малозабезпеченим верствам населення мешканцям села, які опинилися в складних життєвих обставинах На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради

Кошти інших джерел, не заборонених законодавством України

     10,0 надання адресної підтримки незаможним верствам населення, соціальна підтримка громадян для забезпечення їм гідного існування
   
13 Забезпечувати надання допомоги на поховання особи, яка не досягла пенсійного віку та на момент смерті не працювала, не перебувала на службі, не зареєстрована у Центрі зайнятості як безробітна, виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов'язалась поховати померлого На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради Сільський бюджет 5,0 надання адресної підтримки незаможним верствам населення
14 Забезпечувати надання одноразової адресної соціальної матеріальної допомоги окремим категоріям соціально незахищених верств населення, ветеранам війни На  час дії Програми Виконком Пузняковецької сільської ради

Кошти інших джерел, не заборонених законодавством України

      5,0

 

 

надання адресної підтримки незаможним верствам населення, соціальна підтримка громадян для забезпечення їм гідного існування
  ВСЬОГО     Х 20,0 Х
 

                                                                         

ПУЗНЯКОВЕЦЬКА  СІЛЬСЬКА РАДА

МУКАЧІВСЬКИЙ РАЙОН    ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ

                      Чотирнадцята  сесія  сьомого   скликання

                                         ПРОЕКТ     РІШЕННЯ

Від 29   жовтня   2018 року  №  _____________

                                                                                                                                                 

село Пузняківці

Про Програмупроведення культурно-освітніх 

заходів та розвитку фізичної культури і спорту 

на території Пузняковецької сільської ради  на 2019 рік 

              Відповіднопідпункту22пункту«1»статті26ЗаконуУкраїни«Промісцеве самоврядуваннявУкраїні»,зметоюстворенняумовдляінтелектуального, духовногоіфізичногорозвиткугромадян,естетичноговиховання,відпочинку,дозвіллямолодітапропагандіздоровогоспособужиття,  здійснення вихованнягромадянвдусіпатріотизму,відданостіБатьківщині,збереження національнихтрадицій,  проведеннянависокомуорганізаційномурівні урочистихзаходівзнагодивідзначеннядержавних,професійних,релігійних святіювілейнихдатзаучастюдепутатіврадусіхрівнів,керівниківорганів місцевогосамоврядуваннятамісцевихорганіввиконавчоївлади,представників трудовихколективів,об’єднаньгромадян,молоді,дітей,жителівсілта    популяризаціяважливихдляісторіїрегіонуісторичнихподійтапам’ятнихдатсереднаселенняшляхомзалученняширокогоколапредставниківгромадськостісілтарайонудоїхпідготовкитавідзначення,залученнядоучастівзаходахширокогоколагромадськостіпроведенняфестивалівтазмагань,Пузняковецька сільськарадаВИРІШИЛА::

1.Затвердити Програму  проведення культурноосвітніх заходів та розвитку фізичної культури і спорту на території Пузняковецької сільської ради  на 2019 рік  (додається).

2.Оприлюднити дане рішення у встановлені законом строки на офіційному сайті сільської ради.

3.Контроль виконання даного рішення покласти на постійну комісію    Пузняковецької сільської ради з питань соціально економічного , культурного  розвитку та  місцевого бюджету ( Перевузник М.І.).

Сільський голова   О.Хохол

 

Додаток 1

ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням Пузняковецької  сільської ради

від  29.10.2018 року № ______

Програма

 

Проведення культурно-освітніх  заходів та розвитку фізичної культури і  спорту   на території  Пузняковецької сільської ради             на 2019 рік

 

1. Назва Програми: Програма проведення культурно-освітніх  заходів та розвитку фізичної культури і  спорту   на території  Пузняковецької сільської ради  на 2019 рік

 

2. Підстави для прийняття рішення про розробку Програми.

Конституція України, Бюджетний Кодекс, Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закон України  «Про культуру», Закони України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", "Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю".

Однією з основних функцій сільської ради є гуманітарна функція, яка передбачає створення умов для інтелектуального, духовного і фізичного розвитку громадян.

Основним напрямком у сфері культури є створення умов для естетичного виховання, відпочинку, дозвілля молоді та пропаганді здорового способу життя.

На території Пузняковецької  сільської  ради станом на  01.10.2018 року проживає   410 чол. молоді та з них   153  дітей віком до 18 років.

Основними причинами, що зумовлюють прийняття даної програми є підвищення ролі молоді в створенні належних умов для культурного та фізичного розвитку молодих громадян; проведення заходів по профілактиці негативних явищ у молодіжному середовищі, пропаганді здорового способу життя.

Тому виникає необхідність у створенні умов для розбудови спортивних споруд, таких як дитячі ігрові майданчики, стадіони, спортивної площадки тощо.

3. Мета програми.

Метою програми є здійснення виховання громадян в дусі патріотизму, відданості Батьківщині, збереження національних традицій, пропаганда здорового способу життя, залучення молоді до занять фізичною культурою та спортом. Розбудова спортивної інфраструктури на території  Пузняковецької сільської ради.

4.Виконавці програми.

Виконком  Пузняковецької  сільської ради;

Мукачівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

 Будинок Культури с.Пузняківці,  сільські клуби сіл Крите та Герцівці, клуби-бібіліотеки сіл Грабово  та  Тростяниця, бібліотеки сіл Пузняківці та Крите;

Пузняковецька  загальноосвітня школа І-ІІІ ст.;

 ДНЗ сіл Пузняківці   та  Крите  .

 

5. Основні програмні заходи та фінансування.

Основні програмні заходи:

– розгляд питань, пов’язаних з проведенням культурно-освітніх заходів на засіданнях виконкому та сесіях сільської ради;

– проведення молодіжних вечорів;

– проведення спортивних змагань;

– залучення молоді до занять фізичною культурою та спортом;

– проведення заходів до відзначення  Дня Незалежності України, святкування свята – День села  та ін.

-популяризація здорового способу життя, розвитку різних видів спорту;

-залучення молоді до занять фізичною культурою та спортом;

-організація дозвілля молоді з метою профілактики негативних явищ тютюнопалінню, вживання алкоголю та наркотичних препаратів;

-сприяння розвитку волонтерського руху серед шкільної молоді;

- проведення  першочергових заходів для  облаштування  сільського стадіону, спортивних та ігрових майданчиків в селах сільської ради;

- організація  та створення  команд  спортсменів  з індивідуальних і командних видів спорту;

-участь у районних та обласних змаганнях з волейболу, футболу, шахів,шашок, тенісу;

- підготовка молоді до служби в лавах Української армії.

З метою реалізації даної програми  фінансування з бюджету сільської ради здійснювати  за рахунок додаткових надходжень.

Назва заходів та дати проведення,

які планується провести у 2019 році

Проведення свята до Дня молоді

Проведення урочистостей до Міжнародного жіночого дня 8-го березня

Проведення урочистостей з нагоди Дня Незалежності України (грамоти, грошова премія)

Проведення свята  Дня села Тростяниця 12 липня   (закупка подарунків, призів, нагородження грошовою премією організація  святкового столу).

Проведення свята  Дня села Пузняківці 21 вересня  (закупка подарунків, призів, нагородження грошовою премією організація  святкового столу).).

Проведення свята  Дня села Грабово  02 серпня  (закупка подарунків, призів, нагородження грошовою премією, організація  святкового столу). ).

Проведення свята  Дня села Крите  14  жовтня  (закупка подарунків, призів, нагородження грошовою премією, організація  святкового столу).

Проведення свята  Дня села Герцівці   червень  (закупка подарунків, призів, нагородження грошовою премією).

Святкування Нового року (проведення новорічної ялинки для дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей малозабезпечених сімей, закупка подарунків)

Святкування  Дня Сятого Миколая та Нового року в дошкільних навчальних закладах (закупка  подарунків, організація свят )

 

 

 

6. Обсяги та джерела фінансування:

Фінансування Програми здійснюватиметься відповідно до законодавства за рахунок коштів, передбачених у сільському бюджеті, спонсорських надходжень та інших джерел, не заборонених діючим законодавством.

7. Очікувані результати.

Залучення молоді до занять художньою самодіяльністю та образотворчим мистецтвом; виховання сільських жителів у патріотичному дусі, забезпечення організованого дозвілля; вшанування інвалідів та учасників бойових дій, учасників АТО.Реалізація даної Програми дасть змогу залучати більшу чисельність молоді до занять фізичною культурою та спортом, пропагувати здоровий спосіб життя, організовувати змістовне дозвілля для молоді, що призведе до зменшення правопорушень, розвитку інтелектуальних та фізичних якостей молодих людей, які проживають на території сільської  ради, розбудовувати спортивну інфраструктуру та  зміцнить матеріально-технічну базу даної галузі.

8. Координація і контроль за виконанням.

Координацію роботи і контроль за виконанням даної Програми здійснює постійна комісія сільської ради з питань  соціально-економічного та культурного розвитку та з питань бюджету ( Перевузник М.І.)

Секретар ради В.І.Іваник

                                                               

ПУЗНЯКОВЕЦЬКА  СІЛЬСЬКА РАДА

МУКАЧІВСЬКИЙ РАЙОН    ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ

                      Чотирнадцята  сесія  сьомого   скликання

                                         ПРОЕКТ     РІШЕННЯ

Від 29   жовтня   2018 року  №  __________

                                                                                                                                                 село Пузняківці

Про Програмурозроблення та оновлення 

містобудівної документації  на території 

Пузняковецької сільської ради  на 2019 рік 

Відповідно підпункту 22 пункту «1» статті 26 Закону України 

«Про місцеве самоврядування в Україні»,  протоколу спільного засідання постійних комісій від 04.12.2017 року,  з метою здійснення  заходів щодо розроблення містобудівної документації  населених пунктів Пузняковецької сільської ради для врегулювання містобудівної діяльності, виготовлення генеральних планів населених пунктів  сільської ради  та  дотримання будівельних норм, державних стандартів і  правил   під час виконання підготовчих та  будівельних робіт, розроблення  проектної документації щодо нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будинків і споруд, технічного переоснащення об”єктів  виробничого призначення ради  та  дотримання  законодавства при прийнятті  рішень у сфері будівництва Пузняковецька сільська рада ВИРІШИЛА:

1.Затвердити Програму  розроблення та оновлення містобудівної документації  на території Пузняковецької сільської ради  на 2019 рік  (додається).

2.Оприлюднити дане рішення у встановлені законом строки на офіційному сайті сільської ради.

3.Контроль виконання даного рішення покласти на постійну комісію Пузняковецької сільської ради з питань соціально- економічного , культурного  розвитку та  місцевого бюджету ( Перевузник М.І.).

Сільський голова                      О.Хохол.

Додаток 1

                                                                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                               рішенням Пузняковецької

                                                                                               сільської ради

                                                                                                           від 29.10.2018. р. №  ______

                                 

                                               П Р О Г Р А М А

розроблення  та оновлення  містобудівної документації на  території Пузняковецької сільської ради на 2019 рік”

 

ПАСПОРТ   програми

 

1 Ініціатор розроблення програми Виконком сільської ради
2 Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми Протокол № 59 засідання Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2011 року «Про стан розвитку житлового будівництва, добудови об’єктів незавершеного будівництва та реалізації органами виконавчої влади»,  Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»,  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
3 Розробник програми Виконком сільської ради
4 Співрозробник програми відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Мукачівської районної державної адміністрації
5 Відповідальні виконавці програми Виконком сільської ради
6 Учасники програми Виконком сільської ради, відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Мукачівської районної державної адміністрації, потенційні інвестори
7 Терміни реалізації програми 2019 рік
8 Етапи виконання програми 2019 рік
9 Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм) Місцевий сільський бюджет, районний бюджет, обласний бюджет
10 Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, усього у тому числі: 350,0 тис.грн
  коштів обласного бюджету  
  коштів районного бюджету 330,0 тис..грн.
  коштів сільської ради 20,0   тис.грн.
11 Основні джерела фінансування програми Місцевий бюджет сільської ради, районний бюджет

 

 

Вступ

 

В сучасних умовах зростає роль планування територій як ефективного засобу державного регулювання її використання, яке забезпечує взаємоузгодження в цій сфері інтересів особистості, суспільства та держави, центру і регіонів, галузей і адміністративно-територіальних одиниць.

В напрямку вирішення проблем оновлення та розроблення містобудівної документації протягом 201 років на державному рівні провадилась робота щодо визначення напрямків та заходів вирішення питань з урегулювання містобудівної діяльності в Україні.

Прийнятим у березні 2011 року Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" та низкою відповідних підзаконних актів чітко визначені вимоги щодо містобудівної документації як інструменту державного регулювання планування територій, яка поділяється на документацію державного, регіонального та місцевого рівнів і рішення якої є обов’язковими для виконання всіма суб’єктами містобудування.

Відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", планування територій на державному рівні здійснюється шляхом розроблення Генеральної схеми планування території України, схем планування окремих частин території України, а також внесення змін до них.

Планування територій на регіональному рівні здійснюється шляхом розроблення схем планування території Автономної Республіки Крим, областей та районів.

Планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території.

Відповідно до статті 5 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" програми розвитку регіонів та населених пунктів, програми господарського, соціального та культурного розвитку повинні узгоджуватися з містобудівною документацією відповідного рівня.

Для забезпечення реалізації завдань визначених Схемою планування території Пузняковецької сільської ради  необхідно:

1.Інформаційне забезпечення.

2. Проектне забезпечення - розробка:

- схеми  планування  населених пунктів сільської ради;

- генеральних планів населених пунктів ради;

Програма розроблена в напрямку вирішення питання організації на правовій основі містобудівної діяльності на території  Пузняковецької  сільської ради , спрямованої на забезпечення сталого розвитку її територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Програма призначена вирішити проблемні питання стимулювання і розвитку сіл та селищ, раціонального використання ресурсів та встановлення відповідного режиму забудови територій і населених пунктів.

Програма розроблення (оновлення) містобудівної документації території  Пузняковецької  сільської ради  спрямована на визначення необхідних обсягів фінансування проектно-вишукувальних робіт та черговості розробки містобудівної документації (схеми планування територій сільської ради, генеральних планів населених пунктів ) .

Програму складено на підставі та відповідно до законів України "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про Генеральну схему планування території України", "Про основи містобудування", "Про архітектурну діяльність", іншими нормативно-правовими актами.

1. Загальні положення

Визначення термінів.

У цій Програмі наведені  терміни вживаються у такому значенні:           

1) Генеральна схема планування території України - містобудівна документація, що визначає концептуальні вирішення планування та використання території України;

2) генеральний план населеного пункту - містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту;

3) детальний план території - містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території;

4) замовник - фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву;

5) інженерно-транспортна інфраструктура - комплекс інженерних, транспортних споруд і комунікацій;

6) містобудівна документація - затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій;

7) містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі - містобудівні умови та обмеження) - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією;

8) план зонування території (зонінг) - містобудівна документація, що визначає умови та обмеження використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон;

9) містобудівний кадастр - державна система зберігання і використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, екологічні, інженерно-геологічні умови, інформаційних ресурсів державних будівельних норм, стандартів і правил для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, формування галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів.

10) проектна документація - затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об'ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні вирішення, а також кошториси об'єктів будівництва;

11) схеми планування території на регіональному рівні - планувальна документація, яка розробляється у розвиток Генеральної схеми планування території України та визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови, використання територій адміністративно-територіальних одиниць та їх окремих частин;

12) територія - частина земної поверхні з повітряним простором та розташованими під нею надрами у визначених межах (кордонах), що має певне географічне положення, природні та створені в результаті діяльності людей умови і ресурси.

     Планування територій на регіональному рівні полягає у розробленні та затвердженні схем планування територій районів та сільських рад, регулюванні використання їх територій, ухваленні та реалізації відповідних рішень про дотримання містобудівної документації відповідно до закону.

     Планування територій на місцевому рівні забезпечується відповідними місцевими радами та їх виконавчими органами відповідно до повноважень, визначених законом, і полягає у розробленні та затвердженні генеральних планів населених пунктів, схем планування територій на місцевому рівні та іншої містобудівної документації, регулюванні використання їх територій, ухваленні та реалізації відповідних рішень про дотримання містобудівної документації.

Рішення про розроблення або коригування окремих розділів, коригування показників і затвердження схеми планування території населених пунктів сільської ради  приймає сільська рада. Замовником схеми планування території сільської ради  є виконком сільської ради.

Схеми планування території населених пунктів затверджуються рішенням відповідних рад за умови отримання позитивного висновку державної експертизи.

Фінансування робіт з планування території області, районів, населених пунктів, районів у містах, кварталів здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів або інших джерел, не заборонених законом.

     За рішенням органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування для розроблення плану зонування, детального плану території крім коштів державного та місцевих бюджетів можуть залучатися кошти з інших джерел, не заборонених законом, за умови виконання функцій замовника відповідним органом місцевого самоврядування.

     Містобудівна документація розробляється на паперових і електронних носіях на оновленій картографічній основі в цифровій формі як набори профільних геопросторових даних у державній геодезичній системі координат УСК-2000 і єдиній системі класифікації та кодування об'єктів будівництва для формування баз даних містобудівного кадастру з урахуванням даних державного земельного кадастру.

     Програма розроблення (оновлення) містобудівної документації на території  Пузняковецької сільської ради  (далі - Програма) розроблена відповідно до Законів України „Про основи містобудування”, „Про регулювання містобудівної діяльності”, „Про Генеральну схему планування території України”, „Про місцеве самоврядування в Україні”.

2. Мета Програми

     Метою Програми є організаційне, матеріальне та фінансове забезпечення розроблення комплексу містобудівної документації на території Пузняковецької сільської ради  для системної реалізації державної регіональної політики, обґрунтування основних довгострокових та поточних пріоритетів регіонального розвитку, динамічного збалансованого соціально-економічного розвитку територій, гармонійного узгодження інтересів та ефективної взаємодії влади, бізнесу і громадськості, залучення інвестицій,  створення в районі умов для впровадження геоінформаційних технологій з розроблення (оновлення) містобудівної документації; забезпечення  сільських населених пунктів  містобудівною документацією для планомірного та якісного вирішення питань з реалізації державних інтересів під час планування, забудови та іншого використання території сільської ради.

 1. Організаційне забезпечення

 

     Виконком Пузняковецької сільської ради  здійснює координацію роботи по виконанню Програми  та  забезпечує надання відповідних вихідних даних, необхідних для розроблення містобудівної документації.

     При розробленні схем планування території  сільської ради  та генеральних планів населених пунктів сільська  рада забезпечуює організацію роботи по розробленню містобудівної документації за участю її постійних комісій, управлінь (відділів) райдержадміністрацій, науково-дослідницьких та проектних інститутів і організацій, представників громадськості тощо.

     Для організації ведення бази даних і здійснення контролю за виконанням містобудівної документації на місцевому рівні необхідне відповідне технічне та кадрове забезпечення  виконком  здійснює контроль за виконанням заходів Програми. Підсумки роботи розглядаються на відповідних  засіданнях  виконкому та сільської ради.

 

4. Проблеми та шляхи розв’язання

 

Програма розроблення (оновлення) містобудівної документації у Пузняковецькій сільській раді (далі – Програма) спрямована на створення належних умов реалізації Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» і враховує Методичні рекомендації щодо використання Схеми планування території Закарпатської  області. Програма визначає напрями комплексного вирішення питань у галузі розроблення (оновлення) містобудівної документації, формування нових підходів її оновлення, моніторингу і контролю її виконання, сучасного використання при прийнятті рішенні з планування території.

За сучасними умовами і потребами у містобудівній діяльності, використанні територіальних ресурсів, зміни напрямків і пріоритетів в господарській діяльності на території району та у зовнішніх її відносинах з іншими регіонами України та країнами ближнього і дальнього зарубіжжя, які зумовлені ринковою економікою, виникає об'єктивна необхідність коригування наявної мiстобудiвної документації, в тому числі й такої, що розроблена за останні 5-10 років. Слід визначити наявність містобудівної документації населених пунктів, яка потребує оновлення або розроблення відповідних розділів та складових частин, передбачених вимогами діючого законодавства України в сфері містобудування, зокрема Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

На теперішній час складна ситуація в розробленні (оновленні) містобудівної документації склалася насамперед через:

недооцінку важливості містобудівної документації на місцевому рівні виконавчої влади, масштабів змін, які стались у містобудівній політиці населених пунктів в ході проведення економічних реформ, а також дозволило прийняття суперечливих рішень щодо забудови територій й оскарженню цих рішень;

недостатність фінансування робіт з розроблення (оновлення) містобудівної документації, що приводить до її старіння на етап затвердження, порушення технологій її розроблення (оновлення), неможливістю використання в сучасних геоінформаційних системах управління територіями з питань розвитку житлового будівництва, формування відповідної інженерної та транспортної інфраструктури, підприємств обслуговування;

відсутність послідовної державної політики щодо комплексного розвитку територій, формування інвестиційно-привабливих умов у сфері містобудування;

безсистемність у реформуванні відносин власності на землю та майно при запровадженні нових організаційно-правових форм господарювання і планування території;

відсутність цілеспрямованої державної політики у реконструкції планово-висотної основи та картографічних матеріалів населених пунктів відповідно до введеної, постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 № 1259, Державної геодезичної референтної системи координат УСК-2000;

відсутність комплексного підходу у впровадженні геоінформаційних технологій для управління територією, створення та ведення містобудівного кадастру, впровадження автоматизації проектної діяльності за світовим досвідом;

низький рівень матеріально-технічного забезпечення регіональних проектних установ у сфері містобудування та недостатність спеціалістів з розроблення (оновлення) містобудівної документації.

Станом на 2018 рік схема планування території Пузняковецької сільської ради Мукачівського  району  потребує оновлення

На території Пузняковецької сільської ради –  5 населених пунктів, з них  

-на 2 (40% ) сіл існують генеральні плани, ;

-на 3 (60 %) сіл генеральні плани відсутні, потребують розробки.

Розв’язання проблеми, що склалась, можливе шляхом виконання Програми за умови належного законодавчого та фінансового забезпечення. Подальше супроводження та оновлення містобудівної документації буде організовуватись у відповідності до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» за рахунок коштів обласного, районного,  відповідного  місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законом.

Заходи Програми розроблені з урахуванням аналізу стану містобудівної документації і спрямовані на вирішення означених проблем.

Реалізація Програми буде здійснюватися шляхом розроблення містобудівної документації місцевого рівня з залученням коштів місцевих бюджетів  та інших джерел фінансування відповідно до вимог чинного законодавства.

5. Завдання Програми

Основним завданням цієї програми є виконання заходів (актуалізація, оновлення або розробка) щодо вирішення питання забезпеченості містобудівною  документацією населених пунктів і районів, яка визначить основні напрямки місцевих програм соціально-економічного розвитку відповідних територій, організація постійного контролю стану реалізації містобудівної документації і використання територій для містобудівних потреб з урахуванням стратегічних напрямків розвитку території ради.  

На виконання Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» з метою забезпечення сталого соціально-економічного розвитку Пузняковецької сільської ради  Програмою передбачається проведення роботи по реалізації державної політики в галузі містобудування. Одним із основних напрямків заходів, передбачених Програмою, є організація планування територій на місцевому  рівні.

     Першим етапом перспективного територіального планування є розробка  схеми планування території сільської ради  та генеральних планів населених пунктів територіальної громади.

Згідно із вимогами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівна документація повинна розроблятися на паперових і електронних носіях на оновленій картографічній основі в цифровій формі як набори профільних геопросторових даних у державній геодезичній системі координат УСК-2000 і єдиній системі класифікації та кодування об'єктів будівництва для формування баз даних містобудівного кадастру.

В цьому напрямку Програмою передбачені заходи щодо приведення картографічних матеріалів у відповідність до вимог цього Закону України  та діючих норм і правил, створення єдиної цифрової топографічної основи території району для ведення містобудівного кадастру.

Забезпечення населених пунктів сільської ради  містобудівною документацією сучасного рівня спрямовано на визначення перспектив просторового розвитку територій, створення умов для раціонального використання земель, а саме:

- здійснення робіт із розроблення, оновлення генеральних планів  сіл сільської ради ;

- розробка проектної документації щодо встановлення меж населених пунктів з урахуванням перспективних напрямів цільового використання територій;

- урахування вимог пам’ятко-охоронного законодавства щодо визначення історичних ареалів у малих містах та виготовлення історико-архітектурного опорного плану при розробці зазначеної проектної документації;

- проведення розмежування земель державної і комунальної власності, а також інвентаризація та грошова оцінка земель сіл та селищ;

забезпечення дотримання чинного законодавства в питаннях виділення земельних ділянок (у тому числі шляхом проведення земельних аукціонів) під будівництво соціального житла, об’єкти промисловості, торгівлі, транспортної та міської інфраструктури тощо;

розробка планів належного контролю за ефективним використанням земель на території.

6. Обґрунтування необхідності та  важливості реалізації Програми

 

Підвищення статусу містобудівельної діяльності є питанням актуальним і першочерговим для  сіл сільської ради . З метою підвищення інвестиційної привабливості території сільської ради  нові й оновлені генеральні плани надають пріоритетне значення для залучення інвестиційних коштів. Реалізація напрямів, передбачених Програмою, дозволить суттєво досягти сталого розвитку з планування території, зокрема:

розв’язати проблему розроблення (оновлення) містобудівної документації;

забезпечити територію населених пунктів планово-висотною основою та картографічними матеріалами на базі національної системи відліку та державної системи координат;

оновити містобудівну документацію із застосуванням сучасних геоінформаційних технологій, що дозволить сформувати бази даних для роботи муніципальних ГІС, що впроваджуються у систему управління територією;

 удосконалити механізм державного регулювання процесу оновлення містобудівної документації;

покращити збереження, охорону та використання пам’яток архітектури та містобудування, а також районів історичної забудови; поліпшити інвестиційний клімат у населених пунктах та забезпечити їх збалансований соціально-економічний розвиток;

забезпечити запобігання шкідливого впливу господарчої та іншої діяльності фізичних та юридичних осіб на довкілля містобудівними засобами;

значно зменшити у подальшому витрати часу та коштів на оновлення містобудівної документації, а також налагодити автоматизований моніторинг її виконання;

реконструювати та технічно переоснастити діяльність проектних організацій у сфері містобудування.

7. Розробка містобудівної документації

Комплексне розроблення (оновлення) планувальної документації у Пузняковецькій сільській раді  спрямоване на вирішення проблемних питань щодо стимулювання та розвитку територій, раціонального використання ресурсів та встановлення відповідного режиму забудови територій населених пунктів.

Програмою визначаються необхідні обсяги фінансування проектно-вишукувальних робіт та черговості розробки містобудівної документації (схеми планування території сільської ради , генеральних планів населених пунктів). Розрахунки вартості містобудівної документації виконані за узагальненими показниками з розрахунку вартості розроблення планувальної документації на 1 га площі території.  

Обсяги фінансування розробки містобудівної документації вказані у цінах станом на 2019 рік і розраховані на підставі орієнтовної вартості проектно-вишукувальних робіт, визначеної за даними проектних організацій, які є виконавцями схем планування територій районів та генеральних планів населених пунктів. Черговість виконання проектно-вишукувальних робіт на 2019 рік  встановлена з урахуванням пріоритетних напрямків розвитку територій,  актуальності вирішення означених Програмою проблем щодо розвитку територій та ефективності використання коштів на виконання передбачених заходів, а також на підставі пропозицій  постійних комісій ради.

Планування території на  регіональному рівні здійснюється шляхом розроблення схеми планування території області та схем планування територій районів.

Рішення про розроблення схем планування території сільської ради  або щодо коригування (оновлення) окремих їх розділів приймає  сільська рада.

При розробленні, коригуванні (оновленні) або схеми планування території населених пунктів повинні враховуватись стратегічні напрямки соціально-економічного розвитку територій, передбачені Схемою планування території Закарпатської  області, відповідними обласними  та районними програмами, які є визначальними при прийнятті місцевих програм соціально-економічного розвитку.    

Всього на реалізацію заходів Програми щодо розроблення схеми планування території  сільської ради необхідні кошти в сумі  350 тис. грн.

 

 

     Генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.

     Невід'ємною частиною генерального плану населеного пункту є план земельно-господарського устрою цього населеного пункту.

     Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

     Строк дії генерального плану населеного пункту не обмежується.

     Зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситися не частіше, ніж один раз на п'ять років.

     Для населених пунктів з чисельністю населення до 50 тисяч осіб генеральні плани можуть поєднуватися з детальними планами всієї території таких населених пунктів.

     Для населених пунктів, занесених до Списку історичних населених місць України, в межах визначених історичних ареалів у складі генерального плану населеного пункту визначаються режими регулювання забудови та розробляється історико-архітектурний опорний план, в якому зазначається інформація про об'єкти культурної спадщини.

     У складі генерального плану населеного пункту може розроблятися план зонування території цього населеного пункту. План зонування території може розроблятися і як окрема містобудівна документація після затвердження генерального плану.

     Невід'ємною складовою плану зонування території (у складі генерального плану чи окремо) є проект землеустрою щодо впорядкування території населеного пункту.

     Детальний план території уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток території. Детальний план території розробляється і затверджується відповідно до положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури.

     Дані щодо орієнтовного обсягу коштів, необхідний для розроблення  та оновлення містобудівної документації (схеми планування району, генеральних планів, розробки проектів зонування, детальних планів територій населених пунктів та оновлення топографічної основи на відповідні території)  по населеним пунктам Пузняковецької сільської ради  та схеми планування території  наведені у додатку 2.

      Дані щодо ресурсного забезпечення Програми розроблення (оновлення) містобудівної документації на території Пузняковецької сільської ради  наведено у додатку 3.

8. Обсяги та джерела фінансування Програми

 

Реалізацію Програми передбачається здійснювати за рахунок:

-коштів обласного бюджету;

-коштів районного бюджету;

-коштів відповідного місцевого бюджету;.

     Фінансування Програми  може  здійснюватись за  рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

 

9. Очікуваний результат

За результатами реалізації Програми буде розроблена схема планування території сільської ради.

Ефект  від виконання Програми – підвищення соціально-економічної ефективності та привабливості території сільської ради, поліпшення екологічних параметрів і збереження середовища, вдосконалення архітектурно-естетичних характеристик простору життєдіяльності населення, розроблення (оновлення) містобудівної документації – генеральних планів населених пунктів.

Програмою передбачається  налагодити дієвий контроль за дотриманням чинних законодавчих і нормативних актів у сфері містобудування, регулюванням забудови та використанням територій населених пунктів Пузняковецької сільської ради  Мукачівського району, врахування державних, громадських та приватних інтересів під час забудови територій на місцевому рівні, забезпечення доступної та повної інформації про наявність на територіях відповідних адміністративно-територіальних одиниць області земель державної та комунальної власності, які не надані у користування  та  можуть бути використані під забудову, а також інформацію щодо містобудівних умов та обмежень земельних ділянок тощо, залучення інвестицій у розвиток території району.

Секретар радиВ.І.Іваник                                   

                                                                                     Додаток 1

до Програми розроблення (оновлення) містобудівної

документації на території Пузняковецької сільської ради

на 2019 рік

затверджено рішенням сільської ради

від 29.10.2018 року № _____

Інформація щодо наявної містобудівної документації (генеральних планів) населених пунктів Коломацького району

№п/п Назва населеного пункту Рік розроблення генерального плану, Термін дії
 
1 с.Пузняківці

2017

Приватний підприємець архітектор Медвецькі Арнольд Тіборович, генеральний план с.Пузняківці суміщений з детальним планом забудови населеного пункту Пузняківці, Мукачівського району, Закарпатської області

 
2 с.Тростяниця

2015

Приватний підприємець архітектор Медвецькі Арнольд Тіборович, генеральний план с.Пузняківці суміщений з детальним планом забудови населеного пункту Пузняківці, Мукачівського району, Закарпатської області

 
3 с.Крите Відсутній, потребує розробки  
4 с.Грабово Відсутній, потребує розробки  
5 С.Герцівці Відсутній, потребує розробки  

 

 

Секретар ради   В.І.Іваник                                          

 

                                                                                                      Додаток 2

до Програми розроблення (оновлення) містобудівної

документації  на території  Пузняковецької сільської   

ради  на 2018 рік  

                                                  

Орієнтовний обсяг коштів, необхідних для розроблення  та оновлення містобудівної документації по населеним пунктам Пузняковецької  сільської ради  Мукачівського   району та схеми планування території  сільської ради .

 

з/п

Найменування населеного пункту Перелік заходів програми Джерела фінансування

Обсяг фінансування

тис.грн

Орієнтовні обсяги  фінансування (вартість),

тис. грн.)

2019
Місцевий бюджет Районний бюджет
1 2 3 4 5 6 7
  С.Крите

Розробку генерального плану,

розробка ДПТ

кошти сільської ради,

кошти районного бюджету

150,0

10,0

140,0

 

с.Грабово

Оновлення генерального плану,

розробка ДПТ

кошти селищної ради 100,0

5,0

95,0

  с.Герцівці Оновлення генерального плану, розробка ДПТ кошти сільської ради, кошти обласного бюджету 100,0

5,0

95,0

Секретар  ради                                                                                                                          В.І.Іваник

                                                               Додаток 3

до Програми розроблення (оновлення) містобудівної

документації  на території  Пузняковецької сільської   

ради  на 2019 рік  

Ресурсне забезпечення Програми розроблення (оновлення) містобудівної документації на території Пузняковецької сільської ради  на 2019 рік

 

Забезпечення містобудівною документацієюпо рокам Витрати на реалізацію, тис. грн.
Всього у тому числі за рахунок коштів
Обласного бюджету Районного бюджету сільських, селищних рад Інших джерел
2019          

 

 

Секретар  ради В.І.Іваник

                                                     

ПУЗНЯКОВЕЦЬКА  СІЛЬСЬКА РАДА

МУКАЧІВСЬКИЙ РАЙОН    ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ

                      Чотирнадцята  сесія  сьомого   скликання

                                         ПРОЕКТ     РІШЕННЯ

Від 29   жовтня   2018 року  №  __________

                                                                                                                                                 село Пузняківці

Про затвердження Положення про преміювання, виплату надбавок

та   допомог працівникам Пузняковецької  сільської ради  у  2019 році

Заслухавши та обговоривши проект Положення про преміювання, виплату надбавок та допомог працівникам Пузняковецької  сільської ради, відповідно до пункту 5 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року №280/97-ВР, статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від    07 червня 2001 року №2493-ІІІ, на підставі статті 13 Закону України «Про оплату праці», постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», Постанови КМУ  № 353, від  26.05.2017 року «Про внесення змін  до  Постанови КМУ від09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів»,  та наказу від 02 жовтня 1996 року №77 «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самовряду-вання та їх виконавчих органів, органів прокуратури, суддів та інших органів», згідно з Колективним договором між адміністрацією і трудовим колективом виконавчого апарату Пузняковецької  сільської ради, ухваленого на загальних зборах трудового колективу від 01.03.2010 року року №7 зі змінами та доповненнями від 05.02.2015 року за реєстраційним номером 4, враховуючи висновки постійних комісій сільської ради, сільська рада

ВИРІШИЛА:

 

 

Затвердити Положення про преміювання, виплату надбавок та допомог працівникам  Пузняковецької   сільської ради (додається).

Сільський голова                                                                            О.В.Хохол

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням  Пузняковецької сільської ради

 Від 29.10.2018 року № _____

 

ПОЛОЖЕННЯ

 

про преміювання, виплату надбавок та допомог

працівникам  Пузняковецької сільської ради  у  2019 році

 

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення про преміювання працівникам сільської ради (далі – Положення) розроблено відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року №280/97-ВР, «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про оплату праці», постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», Постанови КМУ  № 353, від  26.05.2017 року «Про внесення змін  до  Постанови КМУ від09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів»,   постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року №212 «Про затвердження Порядку видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну працю в органах державної влади, зразкове виконання обов'язків», , наказу від 02 жовтня 1996 року №77 «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, суддів та інших органів», Постанова Кабінету Міністрів України №1049 від 20.12.1993р. «Про надбавки за вислугу років для працівників органів виконавчої влади та інших державних органів» (із змінами, внесеними  згідно з постановами Кабінету Міністрів), Колективного договору від 01.03.2010 року року №7 зі змінами та доповненнями від 05.02.2015 року за реєстраційним номером 4, та з метою заохочення працівників Пузняковецької  сільської ради за ініціативність, творчість у роботі, добросовісне виконання посадових обов'язків і завдань шляхом урахування їх особистого внеску в загальні результати роботи.

1.2. Дія цього Положення поширюється на усіх працівників сільської ради.

1.3. Преміювання працівників сільської ради здійснюється відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи за підсумками роботи за місяць.

1.4. У окремих випадках за виконання особливо важливої роботи або з нагоди ювілейних та святкових дат за розпорядженням сільського голови з урахуванням особистого внеску працівникам може бути виплачено одноразову премію в межах затвердженого фонду оплати праці.

1.5. Премія не нараховується працівникам за час відпусток, тимчасової непрацездатності, а також відрядженим, у тому числі за кордон у разі, якщо їх середньоденний заробіток за 2 попередніх місяці роботи є більшим, ніж денний за час відрядження.

1.6. Працівникам, які звільнені з роботи в місяць, за який проводиться преміювання, премії не виплачуються, за винятком працівників, які вийшли на пенсію, звільнилися за станом здоров'я.

1.7. Працівникам, яким винесено догану, премія не виплачується протягом дії дисциплінарного стягнення.

1.8. Фонд преміювання працівників сільської ради утворюється в межах коштів, передбачених на преміювання у кошторисі та економії коштів на оплату праці.

1.9. На створення річного фонду преміювання спрямовуються кошти у розмірі не менше як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці, що утворилася з початку поточного року.

1.10. Видатки на преміювання передбачаються у кошторисі сільської ради.

 

 

ІІ. ПОКАЗНИКИ ТА ПОРЯДОК ПРЕМІЮВАННЯ,

РОЗМІР ПРЕМІЇ ТА ВСТАНОВЛЕННЯ НАДБАВОК

 

2.1. Преміювання сільського голови  здійснюється на підставі рішення сільської ради щодо визначення умов оплати праці голови на рік в межах фонду преміювання, без обмеження індивідуальноїпремії максимальними розмірами, яке затверджується на початку бюджетного року.  Сільський голова   щомісячно на період скликання преміюються за результатами роботи виконавчого апарату сільської ради у межах посадового окладу, виходячи із наявного фонду заробітної плати, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у межах фонду преміювання та економії коштів на оплату праці, отримують надбавку за вислугу років посадової особи місцевого самоврядування у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг і залежно від стажу служби в органах місцевого самоврядування з моменту набуття відповідного права та отримують допомогу на оздоровлення і матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі не більше середньомісячної заробітної плати.   

Також у   разі економії фонду оплати праці на кінець поточного року, з урахуванням особистого внеску, голові ради, працівникам виконавчого апарату та робітникам, зайнятим обслуговуванням ради може бути виплачена одноразова премія за результатами роботи в поточному році за рахунок утвореного фонду преміювання, економії фонду преміювання, економії фонду заробітної плати.

В окремих випадках за виконання особливо важливої роботи або з нагоди ювілейних та на честь святкових дат з урахуванням особистого внеску голові ради, працівникам виконавчого апарату та робітникам, зайнятим обслуговуванням ради може бути виплачена одноразова премія.

2.2. Премії, надбавки, доплати та матеріальні допомоги виплачуються сільському голові, спеціалістам та іншим працівникам сільської ради, які перебувають у штаті.

     2.3. Преміювання працівників сільської ради, встановлення їм надбавок здійснюється за поданням секретаря сільської ради на підставі оцінки та всебічного аналізу виконання ними посадових обов'язків і завдань.

2.4. Премія нараховується працівникам щомісячно у відсотках до посадового окладу та в конкретних сумах відповідно до фонду оплати праці та фонду економії.

2.5. За результатами роботи за місяць для визначення розміру премії працівникам враховуються такі показники:

своєчасне і якісне виконання завдань відповідно до посадових обов’язків працівників апарату сільської ради, плану роботи сільської ради, затверджених сільським головою, доручень керівництва;

постійне вдосконалення організації своєї роботи і підвищення кваліфікації;

зразкове виконання своїх трудових обовязків, ініціатива і творчість у роботі;

утримання матеріально-технічної бази, бережливе ставлення до майна сільської ради;

дотримання вимог техніки безпеки на робочому місці;

виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника;

якість виконання протокольних доручень апаратних нарад;

якість виконання доручень сільського голови, секретаря сільської ради.

2.6. Зменшення відсотку преміювання працівників або позбавлення їх премії здійснюється у разі:

невиконання розпоряджень та доручень керівництва сільської ради;

несвоєчасного розгляду пропозицій, заяв, звернень громадян;

порушення строків розгляду документів;

недобросовісного виконання посадових обов'язків і завдань.

2.7. Головний бухгалтер сільської ради щомісяця до 20 числа розраховує загальну суму коштів, що спрямовуються на преміювання, та подає на розгляд керівництву сільської ради.

2.8. Преміювання здійснюється в межах видатків на оплату праці відповідно до рішення сільської ради про затвердження сільського бюджету, яке приймається щорічно, та рішення сільської ради «Про затвердження структури, чисельності, схем посадових окладів виконавчого апарату сільської ради» з урахуванням внесених до нього змін (якщо такі є).

2.9. Виплата премії сільському голові, секретарю сільської ради та працівникам виконавчого апарату сільської ради здійснюється на підставі вищезазначених рішень сільської ради та розпорядження сільського голови.

2.10. Виплата премії проводиться щомісячно у разі відсутності заборгова-ності за обов’язковими платежами у межах затвердженого фонду оплати праці.

2.11.  Премія виплачується одночасно з виплатою заробітної плати.

2.12. Премія виплачується працівникам сільської ради у межах затверд-женого фонду оплати праці.

2.13. Максимальна межа премії для кожного працівника не встановлюється.

2.14. Надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи встановлюється працівникам за умови сумлінного та якісного виконання ними своїх посадових обов'язків, ініціативності та відсутності порушень трудової дисципліни.

2.15. Надбавка техпрацівнику у розмірі 10 відсотків до посадового окладу виплачується за використання у роботі дезінфекційних заходів.

2.16. Надбавка за вислугу років виплачується: посадовим особам місцевого самоврядування у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та залежно від стажу державної служби, служби в органах місцевого самоврядування; службовцям у відсотках до посадового окладу без урахування інших доплат і надбавок та залежно від стажу у таких розмірах: понад 3 роки – 10, понад 5 років – 15, понад 10 років – 20, понад 15 років – 25, понад 20 років – 30, понад 25 років – 40 відсотків.   

2.17. У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни надбавка за високі досягнення у праці скасовується або розмір її зменшується.

 

ІІІ. УМОВИ  ОПЛАТИ  ПРАЦІ  СІЛЬСЬКОГО  ГОЛОВИ  

3.1.Умови оплати праці  та преміювання сільського голови   здійснюється

згідно рішення сесії  про умови оплати праці сільського голови, що затверджується  щорічно і  діє на  протязі календарного року тавідповідно до пункту 5 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року №280/97-ВР, статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від              07 червня 2001 року №2493-ІІІ, на підставі статті 13 Закону України «Про оплату праці», постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», Постанови КМУ  № 353, від  26.05.2017 року «Про внесення змін  до  Постанови КМУ від09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» .

3.2.Встановити   сільському голові у  2019 році посадовий оклад у

розмірі   6900,00 грн.  та  надбавку за 7 ранг посадової особи місцевого самоврядування  в  межах  четвертої категорії ( підпункт 3 пункту 2 постанов  Кабінету Міністрів  України  №268 від 09.03.06р. Постанова КМУ  № 353, від  26.05.2017 року «Про внесення змін  до  Постанови КМУ від09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів»)

 1. 3.Здійснювати щомісячне  преміювання сільського голови в межах

коштів, передбачених на преміювання в сільському бюджеті та з фонду економії оплати праці в розмірі 100 відсотків від посадового окладу.

3.4.Здійснювати щоквартальне преміювання сільського голови в

межах коштів, передбачених на преміювання в сільському бюджеті та з фонду економії оплати праці в розмірі 100 відсотків від посадового окладу та преміювання за результатами роботи за рік в розмірі не  більше як дві середньомісячні  заробітні  плати та  в межах фонду на  оплату праці.

3.5. Здійснювати преміювання сільського голови з нагоди державних, професійних, ювілейних та святкових дат в розмірі 100 відсотків   середньомісячної заробітної плати   у межах затвердженого фонду оплати праці.

3.6. Надавати сільському голові матеріальну допомогу на оздоровлення

в розмірі  середньомісячної заробітної плати один раз на рік при наданні відпустки та допомогу для вирішення соціально-побутових питань в розмірі середньомісячної заробітної плати один раз на рік.

3.7. Дане рішення набирає чинності з 01 січня 2019 року і діє до 31 грудня 2019 року.

 

ІУ. ВИПЛАТА ДОПОМОГ ПОСАДОВИМ ОСОБАМ, СЛУЖБОВЦЯМ АПАРАТУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

 

4.1. Посадовим особам місцевого самоврядування, службовцям апарату за розпорядженням сільського голови надається:

допомога для оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки у розмірі що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника;

матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі не більше середньомісячної заробітної плати працівника.

4.2. Робітникам, зайнятим обслуговуванням органів місцевого самовряду-вання, надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі не більше середньомісячного заробітку при наданні щорічної відпустки у межах фонду оплати праці.

4.3. У разі виплати працівнику протягом року матеріальної допомоги у розмірі меншому за середньомісячний заробіток, за заявою працівника, при наявності можливості, у кінці року йому може бути проведено доплату матеріальної допомоги у розмірі різниці між його середньомісячним заробітком та виплаченої матеріальної допомоги.

       

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова профспілкового                                                                           

Комітету    В.І.Іваник

                                                               

ПУЗНЯКОВЕЦЬКА  СІЛЬСЬКА РАДА

МУКАЧІВСЬКИЙ РАЙОН    ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ

                      Чотирнадцята  сесія  сьомого   скликання

                                         ПРОЕКТ     РІШЕННЯ

Від 29   жовтня   2018 року  №  __________

                                                                                                                                                 село Пузняківці

Про внесення змін до рішення сільської ради від 07.12.2017 року

№ 139 «Про Пузняковецький сільський бюджет на 2018 рік»

( зі змінами від 16 квітня, 15  червня, 17 вересня  2018 року).

Відповідно п.23, ст..26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, керуючись статтями 23, 90 Бюджетного Кодексу України:   

1.   Збільшити дохідну частину загального фонду сільського бюджету на 2018  рік згідно з додатком 1 до цього рішення.

2.   Збільшити видаткову частину загального фонду сільського бюджету на 2018 рік згідно з додатком 2 до цього рішення.

3.Затвердити джерела  фінансування згідно додатку 3 до цього рішення

 1. Додатки 1-3 є невід`ємними частинами даного рішення.
 2. Головному бухгалтеру сільської ради Соскида Н.Й. зробити відповідні зміни до бюджету.
 3. Контроль за  виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету (Перевузник М.І.)

Сільський голова О.В.Хохол


Контактна інформація

Контактна інформація Пузняковецької сільської ради:

Адреса: 89630, буд. 69 А / І с.ПузняківціМукачівський район, Закарпатської області.
Телефон: +38(03131)7-02-24, факс 7-02-21

Мапа

Офіційні ресурси